Rolowane bramy przemysłowe.

Rozwiązania dostosowane do oczekiwań.

Brama rolowana to już klasyka wśród bram przemysłowych. Polecana w takich miejscach, w których twarde warunki pracy wymuszają wytrzymałość i solidność wykonania. Za wyborem bramy rolowanej przemawia sprawdzona na przestrzeni lat konstrukcja, możliwość mocowania za lub przed otworem, jak również elastyczność jej pancerza, który wytrzyma nie jedno zderzenie, które przecież zdarza się często w codziennym zamieszaniu.

Bramy rolowane stanowią tym samym idealny wybór w przypadku wysokich otworów, np. w halach stoczniowych, terminalach kontenerowych, halach targowych i zakładach remontowych. Standard bezpieczeństwa zgodny z normami PN EN 12604 i EN 12453

W ofercie bramy stalowe i aluminiowe, ocieplane i nieocieplone. Lakierowane i naturalne.

Brama rolowana SB

Prosta konstrukcja w standardzie do otwierania ręcznego bram o wymiarach maksymalnie 6000x4500 mm. Wspomaganie otwierania za pomocą sprężyn rozciągliwych umieszczonych w prowadnicach pionowych. W przypadku większych bram przekładnia łańcuchowa do otwierania i zamykania. Możliwość zastosowania zamka do blokowania od zewnątrz.

Możliwość zastosowania napędu elektrycznego. Dostępna w wersjach ocieplonych Decotherm A (aluminium) i S (Stal) oraz nieocieplonych HR120 A (aluminium) i auro (z otworami wentylacyjnymi). W tej samej konstrukcji dostępne również kraty rolowane HG-L oraz Hg75.

Szczegóły w prospekcie.

Brama rolowana TGT

Kompatybilne rozwiązanie przystosowane do garaży wielostanowiskowych na maksymalnie 100 samochodów lub 300 cykli dziennie. Wspomaganie otwierania za pomocą wzmocnionych sprężyn naciągowych umożliwiających ponad 200 000 cykli.

W bramie w standardzie napęd elektryczny o 20% szybszy niż w bramach typu SB, z łagodnym startem i zatrzymaniem zapewniającym cichszą pracę bramy. Ograniczenie siły zamykania umożliwia rezygnację z zabezpieczenia optycznego dolnej krawędzi zamykania oraz zabezpieczenia przed wciągnięciem.

Szczegóły w prospekcie.

Brama rolowana DD

Innowacyjne rozwiązanie umożliwiające produkcję bram do 12 m szerokości. Brama o uniwersalnym zastosowaniu z napędem zamontowanym bezpośrednio na wale.

Brama typu DD posiada wąskie 80 mm prowadnice aluminiowe montowane bezpośrednio do ściany bez uchwytów. W przypadku wyższych bram podkładki pod prowadnice tworzą wizualną całość z prowadnicą.

Szczegóły w prospekcie.

Pancerz bramy rolowanej DecoTherm. Optymalna konstrukcja. Dzięki nowo opracowanemu kształtowi profili pancerz zwija się w ścisły wałek, co pozwala wydatnie zmniejszyć miejsce u nadproża.

Zabezpieczenia powie -
rzchni zewnętrznej w bramie DecoTherm
wykonane jest poprzez zastosowanie specjalnego rodzaju stali, uszlachetnioną galwanicznie powierzchnię i lakier ochronny zmniejsza -
jący siłę tarcia.

Dolny profil bramy rolowanej Sztywny profil z aluminium wzmacnia pancerz bram, a elastyczna uszczelka uszczelnia bramę również przy niewielkich nierównościach posadzki.


Bezpieczny wałek zwijający. Tuleje dystansowe w kolorze pomarańczowym, uniemożliwiają przesuwanie się wałka.

Wykluczone pęknięcie zmęczenioweTrzy dodatkowe spawy mocują solidnie tarczę wewnętrzną i tym samym odciążają spaw tarczy zewnętrznej.

Haki wiatrowe z przegubamiDzięki technice przegubowej haków wiatrowych brama rolowana może wytrzymać większy napór wiatru.