Bramy harmonijkowe firmy HORMANN.

Stalowa brama harmonijkowa

Stalowe bramy harmonijkowe - wytrzymałe dzięki niewielkiej liczbie zużywających się elementów.

Stalowe bramy harmonijkowe łączą wytrzymałość stali z funkcjonalnością i możliwością kształtowania architektury budynku Stanowią skuteczne rozwiązanie dla hal o szerokich otworach wjazdowych ( do 14 m). Ich niezawodność ogranicza do minimum nakłady związane z konserwacją i eksploatacją co stanowi najważniejsze kryterium ich opłacalności.

Dostępne są w wersjach od 3 do 12 skrzydeł, o ściance pojedynczej lub podwójnej. Do wyboru zarówno wersje z wypełnieniem całkowitym (przetłaczane, gładkie, z blachy przeciskanej pionowo lub krzyżowo, jak i częściowo lub całkowicie przeszklone, co umożliwia kontakt wzrokowy i przenikanie światła słonecznego.

Bramy harmonijkowe z aluminium wyjątkowo eleganckie i reprezentacyjne wrażenie.

Duże płaszczyzny przeszkleń rozjaśniają pomieszczenia i tworzą w nich przyjemną atmosferę.

Te wyjątkowo solidne bramy skonstruowane są z wytrzymałych profili aluminiowych, dostępnych w dowolnych kolorach, dobranych na indywidualne życzenie klienta.

Aluminiowe bramy zalecane są do hal o otworach do 8000 mm szerokości i ograniczonej częstotliwości przejazdu. Można je z powodzeniem stosować w halach o niskim nadprożu lub w halach w których dach nie może być dodatkowo obciążany.

Stalowa brama harmonijkowa

Szybkobieżne bramy harmonijkowe do straży pożarnej.

Standardowo wykonanie jako 4-skrzydłowe. Błyskawiczne otwarcie zapewnione dzięki zwolnieniu napiętych sprężyn. Brama odblokowuje się błyskawicznie za pociągnięciem linki. Brama zamyka się ręcznie.Odblokowanie mechanizmu można uzupełnić uchwytem elektromagnetycznym, który obsługiwany jest poprzez sterownik na nacisk. W razie konieczności równoczesnego otwierania kilku bram zalecamy instalację włącznika grupowego.