Kraty rolowane firmy HORMANN.

Krata rolowana - bezpieczeństwo, wentylacja i kontakt.

Czasami istnieje potrzeba zamknięcia obiektu i jednocześnie zapewnienia dobrej wentylacji. Ma to miejsce np. w garażach podziemnych, parkingach wielokondygnacyjnych, magazynach w których konieczna jest wymiana powietrza, i podobnych obiektach. Także w pasażach handlowych konieczne jest połączenie solidnego zamknięcia z możliwością swobodnego prezentowania wystawionych towarów. Wszystkie te wymagania spełnia kratownica rolowana HÖRMANN-a, którą oferujemy z napędem, sterowaniem i mechanizmem zabezpieczającym przed podniesieniem.

Rodzaje krat rolowanych

Wykonanie klasyczne kratownicy bramy

Podstawowy rodzaj płaszcza kraty wykonany jest z płaskiej blachy o wymiarach ok.20x4 mm, połączonej zawiasowo. Kurtyna w formie kratownicy oczkowej, ma szerokość oczka ok.180 mm, a wysokość ok.140 mm

W zależności od intensywności użytkowania, przeznaczenia oraz oczekiwanego materiału oferujemy wykonanie z:

  • HG-S - stal ocynkowana - wykonanie standardowe, solidne, niedrogie
  • HG-E - stal szlachetna - dla trudnych warunków, dużej liczby otwarć
  • HG-A - aluminium - lekka konstrukcja, atrakcyjny wygląd
  • HG-V - aluminium wzmocnione - lekka lecz wzmocniona konstrukcja, średnia liczba otwarć

Kratownica w wersji basic

HG-L - lekka kompaktowa krata rolowana. Eleganckie rozwiązanie z niewielką przestrzenią montażową, krata szczególnie polecana do do zastosowań w galeriach handlowych. Wszystkie elementy wykonane z aluminium, profil poprzeczny zabezpiecza dodatkowo przed włożeniem dłoni. Na życzenia malowana w kolorze wg palety RAL lub NCS lub eloksalowana w kolorze naturalnym (E6/EV1).

Zakres wymiarów: szerokość do 9000 mm, wysokość do 5500 mm.

Kratownica w wersji HG75

HG75 - ściskane profile aluminiowe dostępne z powierzchnią malowaną proszkowo. Prostokątne otwory o wymiarach 100 x 40 mm wykonane w układzie prostym lub przesuniętym.