Segmentowe bramy garażowe LPU42.

Coraz doskonalsze rozwiązania

Bramy segmentowe LPU42 wykonane są z blachy stalowej wypełnionej trudnozapalną pianką poliuretanową razem o grubości 42 mm.
Współczynnik izolacji cieplnej U segmentu wynosi 0,5 W/m2k, a zamontowanej bramy 5000x2125 zgodnie z normą PN-EN 13241-1 - 1,4 W/m2K.
Niezliczona jest ilość szczegółów, które charakteryzują bramę segmentową. Do najważniejszych zalet należy zaliczyć wykorzystanie całej szerokości światła wjazdu otworu oraz niezabieranie podczas otwierania miejsca przed i za płaszczem bramy.
Obecnie bramy segmentowe firmy HORMANN można montować tradycyjnie od środka garażu, jak również w otworze (szczególnie polecany sposób montażu przy renowacjach, wymianie bram).

Gust jest kwestią indywidualną

Z całej naszej oferty, w zależności gustu, można wybrać bramę najlepiej spełniającą potrzeby i oczekiwania. Do wyboru bramy z izolacją lub bez, w przetłoczenia poziome lub kasetonowe o różnej wielkości, rodzaju powierzchni i kolorze.

Istnieje możliwość skompletowania bramy i drzwi wykonanych w tym samym wzorze i oczywiście kolorze.

Najnowsze osiągnięcia gwarantujące komfort i bezpieczeństwo obsługi:

Optymalna długotrwała ochrona prowadnicy bramy przed ewentualnymi uszkodzeniami rdzą, teraz zapewniona dzięki wykonaniu stopki z tworzywa sztucznego. W odróżnieniu od konkurencyjnych rozwiązań zabezpieczenie jest skuteczne mimo utrzymującej się długo wilgoci.

Mechanizm sprężyn skrętnych ze zintegrowanym zabezpieczeniem przed pęknięciem sprężyny w razie ewentualnego ich uszkodzenia natychmiast zatrzymuje płytę bramy i segmenty nie opadają. Dostępność w większych bramach i bramach z drzwiami przejściowymi.

Zabezpieczone prowadzenie bramy w bezpiecznych szynach bieżnych. Regulowane i opatentowane rolki bieżne, stabilne wsporniki rolkowe i bezpieczne prowadnice uniemożliwiają wypadnięcie płyty bramy, która podczas>otwarcia bramy bezpiecznie spoczywa pod stropem.