Bramy izolowane - stalowe i aluminiowe.

Rozwiązania dostosowane do potrzeb.

Obecnie oferujemy wszystkie rodzaje bram segmentowych w dwóch grubościach: 42 i 67 mm. Dzięki temu możemy proponować bramy pełne o wymiarze 5x5 o wsp. U dla zamontowanej bramy 0,51 W/m2K, a przeszklone 1,5 W/m2.

Bramy segmentowe otwierają się pionowo. W ten sposób oszczędza się miejsce zarówno przed, jak i za bramą. Również w halach cenna przestrzeń nie jest marnowana, gdyż płyta bramy prowadzona jest równolegle do stropu lub pionowo przy ścianie. Montaż za otworem pozwala uzyskać maksymalne światło przejazdu.

Dzięki szerokiej ofercie bramy segmentowe harmonizują z nowoczesną architekturą przemysłową. Dzięki różnym typom, zależnie od przeznaczenia, każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie. Bramy segmentowe mogą być wyposażone w drzwi przejściowe, przestrzenie przeszklone lub wentylowane. Sposób otwierania zależny od oczekiwań i przeznaczenia: ręczny lub elektryczny.
Standard bezpieczeństwa zgodny z normami europejskimi PN-EN 12604 i EN-12453

Rodzaje bram segmentowych

SPU F42 / SPU F67 Thermo - dobry wybór do hal ogrzewanych

W bramach SPU grubość płyty na całej powierzchni wynosi 42 mm lub 67 mm. Gruby rdzeń izolacyjny z utwardzanej pianki poliuretanowej zapewnia bardzo niski współczynnik przenikalności ciepła.

Segmenty bramy ocynkowane ogniowo i pokryte trwałą warstwa gruntującą na bazie poliestru optymalnie ochronią płytę przed wpływem czynników atmosferycznych. Dodatkowe przetłoczenia w strukturze stucco czynią płytę bramy bardziej odporną niż gładka powierzchnia. W standardzie (bez dopłat) dostępne kolory: biały (RAL 9002, 9016, 9010), srebrny (RAL9006, 9007), brązowy (RAL8028), szary (RAL7016), zielony (RAL6002, 6005), niebieski (RAL5002, 5009, 5010), czerwony (RAL3000) i żółty (RAL1021).

APU F42 / APU F42 Thermo - siła w kombinacji elementów

Ocieplany cokół ze stali i rama przeszklenia z eloksalowanego aluminium stanowią sprawdzoną w praktyce konstrukcję płyty bramy. Takie połączenie materiałów ma na celu wzmocnienie wytrzymałości bramy. Podwójne przeszklenie dodatkowo wpływa na pozytywny efekt izolacji cieplnej.
Duża stabilnośc bramy bazuje w znacznej mierze na cokole o standardowej wysokości 750 mm (dostępne również 1500 mm) i grubości 42 mm. Zaleta: niedrogi cokół można łatwo wymienić w razie uszkodzenia przez pojazdy.
Przeszklone segmenty bramy są zawsze równomiernie rozłożone nad cokołem. Ramy aluminiowe w bramach APU F42 wykonane są jako zamknięte, w bramach APU F42 Thermo - izolowane termicznie. Wypełnienie ram w zależności od potrzeb; od kratki rozciągliwej o przekroju wentylacyjnym 58% wymaganej przy wjazdach do garaży wielostalowiskowych, poprzez przeszklenia tworzywem sztucznym, aż do wypełnień szybą bezpieczną.

ALR F42 / ALR F42 Thermo-eleganckie, reprezentacyjne bramy aluminiowe

Przejrzystość określa wzornictwo tych bram: lekkie, aluminiowe profile i duże przeszklenia. Konstrukcja, która nadaje charakter architekturze nowoczesnych hal.
Bardzo elegancki efekt daje powierzchnia z aluminium trawionego w kolorze naturalnym (E6/EV1).Istnieje możliwość dostosowania kolorów specjalnych z palety RAL do "wizerunku" firmy. Segmenty aluminiowe wykonane są z zamkniętych profili aluminiowych (ALR F42) lub izolowanych termicznie (ALR F42 Thermo), ściskanych i eloksalowanych. Element przypodłogowy posiada wypełnienie warstwowe o grubości 16 mm z pianki poliuretanowej oraz warstwę wierzchnią z blachy alumanganowej tłoczonej w strukturze stucco. Pozostałe elementy bramy składają się z podwójnych szyb z tworzywa sztucznego.