Rampy przeładunkowe firmy HORMANN.

Rampa przeładunkowa

Rampa przeładunkowa - perfekcyjnie wyrównuje poziomy

Stacjonarne rampy przeładunkowe stanowią w logistyce transportu niezbędny element do szybkiego przeładunku towarów. Łączą one podłogę magazynu z platformą samochodu i jednocześnie niwelują różnice poziomów pomiędzy nimi. W ten sposób załadunek i rozładunek towarów odbywa się tylko w płaszczyźnie poziomej.

Proszę zwrócić uwagę, że długość rampy przeładunkowej zależy od trzech czynników:

 • wysokości platformy ładunkowej samochodu
 • wysokości rampy
 • dopuszczalnego kąta nachylenia w stosowanych środkach transportu
 • Rampa HTL-2 z klapą na zawiasie.

  Standardowe rozwiązanie z klapą (na zawiasie) o długości 405 mm najlepiej nadaje się do większości sytuacji przeładunkowych.Ten typ rampy to dobry wybór przy przeładunku ciężkich towarów.

  Zasada działania

  Po zadokowaniu pojazdu ciężarowego na stępuje otwarcie bramy hali. Układ elektrohydrauliczny podnosi platformę do najwyższej pozycji i automatycznie otwiera klapę. Następnie platforma opuszcza się, aż klapa zetknie się z platformą pojazdu. Teraz można dokonywać za- lub wyładunku towarów.

  Rampa z teleskopowo wysuwaną klapą

  Rampa HTL-2 z teleskopowo wysuwaną klapą.

  Teleskopowo wysuwana klapa o długości 500 lub 1000 mm charakteryzuje tą rampę przeładunkową. Klapa płynnie wysuwana w poziomie z dokładnością do jednego centymetra, umożliwia pełne wykorzystanie całej powierzchni załadunkowej. Ta cecha jest szczególnie ważna w przypadku pojazdów, w których towar jest ładowany po brzeg naczepy i pozostaje niewiele miejsca na oparcie klapy. Długa wysuwana klapa przydaje się dodatkowo w przypadku bocznego załadunku.