Boczna brama segmentowa HST

Doskonałe parametry cieplne

Brama boczna HST, jak sama nazwa sugeruje otwiera się poziomo wzdłuż prostopadłej do otworu ściany garażu. Dzięki otwieraniu na bok do dowolnego zagospodarowania przez właściciela pozostaje miejsce pod sufitem. Ma to ogromne znaczenie przy wąskich i wysokich pomieszczeniach, w których przy ścianach nie ma możliwości pozostawienia sezonowych sprzętów.
Oczywiście bramy boczne podobnie jak bramy mogąwyposażone w napęd elektryczny z bogatym zestawem akcesoriów. Jedną z podstawowych funkcji uruchamianych w sterowaniach bram garazowych bocznych jest częściowe otwarcie bramy (wykorzystywany drugi nanał odbiornika i nadajnika ) umożliwiające w podwójnych bramach odsłonięcie wjazdu tylko jednego stanowiska, a w wąskich korzystanie z wąskiego przejścia-drzwi.

Dostosuj bramę do desingu budynku

Brama boczna HST w odróżnieniu do popularnych bram segmentowych podnoszonych do góry segmenty ma ułożone pionowo jeden obok drugiego. Wizualnie idealnie i łatwo komponuje się z drzwiami wejściowymi oraz wszelkimi podłużnymi elementami elewacji. Bramy HST wwykonywane są w dwóch wzorach przetłoczeń pionowych: L (szerokie pasy) oraz M (średnie). Każdy z tych wzorów może być wyprodukowany z blachy gładkiej Silgrain lub drewnopodobnej woodgrain w dowolnym kolorze z palety RAL. Możliwe również wykonanie z blachy Sandgrain oraz w okleinie Decograin Golden Oak (złoty dąb), Dark Oak (ciemny dąb), Night Oak (nocny dąb), Rosewood (mahoń) lub Titan Metalic Ch703.

Perfekcyjnie dopracowane szczegóły:

Segment bramy o grubości 42 mm obustronnie z blachy stolowej wypełnionej trudnozapalną pianką poliuretanową zapewniają izolację akustyczną i cieplną. Sztywność segmentu gwarantuje stabilność płyty i cichą pracę.

Podwójne rolki bieżne przykręcone do panela precyzyjnie prowadzą bramę w szynie aluminiowej. Rolki wykonane z tworzywa sztucznego odpornego na ścieranie umożliwiają lekkie, ręczne, otwieranie bramy i ciche funkcjonowanie.

Dolna szyna prowadząca o wysokosći zaledwie 25 mm, wykonana z aluminium precyzyjnie prowadzi segmenty bramy i zapobiega ich odchylaniu od pionu. Otwarta po bokach konstrukcja ułatwia usuwanie zabrudzeń i liści z jej wnętrza.